»2002-10-14  Startujemy
»2002-10-14  Dla Członków
»2002-10-14  Sonda - zagłosuj
»2002-10-14  Juwenalia 2002
»2002-10-14  Otrzęsiny 2000
»2002-10-14  SPINaround - nie byłeś w klubie, zobacz
»2002-10-14  2004-07-16.18 - Obóz Spinowy W Ostrowitym
Login:
Hasło:

Aktualne Nieaktualne Historia Członki Pzyjaciele Fotki Opinie Chat Kontakt
 

Historia Klubu Studenckiego SPIN


Podczas długiej historii naszej Uczelni istniało wiele klubów studenckich. Jednak tylko jeden tak znacząco wpłynął na to środowisko, a do tego przetrwał do dziś. "SPIN" założony w maju 1978 roku, przez kilkunastoosobową grupę zapaleńców - z ich pierwszym kierownikiem Andrzejem Krzyżanowskim, powstał by stać się "kuźnią" kultury i ruchu studenckiego na ATR-rze.

Od samego początku cała inicjatywa leżała w rękach studentów. Remont i wystrój sali zrobili oni sami. Również oferta imprez klubowych zależała zawsze od inicjatywy i zapału członków klubu. Tak jest do dziś i dzięki temu, co roku zgłaszają się nowe osoby chcące wnieść swój wkład w życie klubu. Niewątpliwie SPIN to miejsce wyjątkowe, mające swój urok jak i tajemniczy magnes. I choć czasami słychać pod jego kierunkiem głosy krytyki i niezadowolenia , to przetrwał i stale rozwija i umacnia się w roli najbardziej prężnie działającego klubu studenckiego w całej Bydgoszczy.

Usytuowany w kompleksie akademików na Fordonie, z dala miasta, ma on spełniać wiele założeń. Przede wszystkim jest miejscem spotkań studentów, gdzie mogą oni spędzać wolne chwile. Do tego pomimo swych niezbyt wielkich rozmiarów organizuje się w nim od samego początku koncerty, wieczorki tematyczne jak i inne imprezy kameralne.

W kronikach klubowych swą obecność uwiecznili tacy znani artyści jak: Jacek Kaczmarski, Stare Dobre Małżeństwo, Nocna Zmiana Bluesa, czy Marek Grechuta. Klub nasz odwiedzały także najlepsze kabarety: KLIKA, PAKA, a także KOń POLSKI. Scena SPIN U udostępniana była również lokalnym zespołom muzycznym, dopiero próbującym swych muzycznych sił. By wzbogacać i urozmaicać ofertę muzyczną niejednokrotnie gościli w SPIN-ie "szantowcy", których koncerty kończyły się zawsze wspólna zabawą. Również przykładem "zabawy śpiewanej" są odwiedziny Leonarda Luhera, bydgoskiego barda, który pieśnią i nierzadko rubasznym humorem potrafił rozbawić każdą widownię.

pierogarnia stolnica kujawska
zapraszamy, u nas pysznie!
https://www.stolnicakujawska.pl/

Klub ten kojarzyć się będzie również niejednemu studentowi z pierwszymi krokami piosenkarskimi, a to za sprawą spinowej edycji "Szansy na sukces". W swej 23 letniej historii SPIN może pochwalić się działalnością kinową. Poprzez odtwarzacze magnetowidowe, projektory kinowe, aż do nowoczesnego projektora, przez te wszystkie lata studenci mogli oglądać filmowe perełki jak i te gorsze pozycje kinowe.

A gdy już klubowicze zrobili wszystko by szczelnie wypełnić tydzień imprezami kulturalnymi, przychodzi czwartek i jedna z najlepszych dyskotek studenckich. I choć czasy świetności dawno przeminęły (przed drzwiami do klubu gromadziły się wtedy tłumy studentów z całej Bydgoszczy!!!), to i dziś ma ona grono zwolenników i stałych bywalców.

 
 

Jednak to co SPIN ma najlepszego do zaprezentowania w swej działalności to przykłady jak można organizować największe masowe imprezy studenckie, czyli juwenalia i otrzęsiny. Ten czas jest dla klubowiczów okresem ciężkiej pracy i "łamanie" sobie głów, by za każdym razem paleta imprez związanych z danym "świętem" była jak największa i trafiała do wszystkich.

To dzięki zapałowi i chęci wspólnego tworzenia, w "murach" tego klubu powstawały pomysły, które gdy były realizowane odnosiły sukcesy i nierzadko dostępowały pochwał ze strony władz uczelni. Dziś już na ATR-rze nie ma żadnej studenckiej imprezy gdzie członkowie klubu nie byliby współorganizatorami. Niewątpliwie jest to przyczyną tego, iż w szeregach klubu oprócz całej rzeszy ludzi pragnących czynu znajdują się również członkowie innych organizacji i przedstawiciele władz studenckich.

 
catering
smacznie w Bydgoszczy!
https://www.stolnicakujawska.pl/informacje/catering

Jednak tymi co dają "siłę" i motywację do działania są tu, niezastąpieni już od lat "opiekunowie" klubu, wciąż żywe dinozaury studenckiej rozrywki, niemal nierozłączni z nazwą klubu: Krzysztof Kowalski, Mirosław Kalista i Jacek Podlewski. To m. in. im wiele pokoleń studentów zawdzięcza niezapomniane chwile w SPIN-ie, jak i podczas całych studiów na ATR-rze. Mam nadzieję, iż jeszcze przez długie lata SPIN będzie tworzył wokół siebie aurę kolebki życia studenckiego oraz będzie synonimem rozrywki i wspaniałej zabawy...

Już dziś można zatem stwierdzić, iż choć o połowę młodszy od Jubilatki - naszej Uczelni - to nierozerwalnie jest z nią związany. Postrzegany jako człon jej struktury, coś co zaoferowano przez i dla studentów, SPIN został stworzony przy uczelni kształcącej nie tylko nowych inżynierów ale także nasze osobowości.

 
Autor: Profesor


Do góry

 

[aktualne] [nieaktualne] [historia] [członki] [przyjaciele] [fotki] [opinie] [chat] [kontakt]

   Liczba odwiedzin: 8235